Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.12.2019 > 11:25 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 decembrie 2019, ora 11:25

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:176 79 39 20 10 1 6 10 10 1
- voturi pentru (DA):156 79 38 2 10 - 6 10 10 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:19 - 1 18 - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
10. Avram Constantin ALDE -
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
20. Bodea Marius PNL DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
23. Bran Ioana PSD DA
24. Budăi Marius-Constantin PSD DA
25. Bulai Iulian USR Abținere
26. Burciu Cristina PSD DA
27. Căciulă Aurel PSD DA
28. Călin Ion PSD DA
29. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
30. Cherecheș Florica PNL DA
31. Chiriac Viorel PSD DA
32. Cioabă Petre PSD DA
33. Ciocan Dan PSD DA
34. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
35. Cîtea Vasile PSD DA
36. Cobuz Maricela PSD DA
37. Cocoș Vasile PSD DA
38. Codreanu Constantin PMP DA
39. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
40. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
41. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
42. Cristache Cătălin PMP DA
43. Csép Éva-Andrea UDMR DA
44. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
45. Csoma Botond UDMR DA
46. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
47. Culeafă Mihai PNL DA
48. Cupșa Ioan PNL DA
49. Dehelean Silviu USR DA
50. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
51. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
52. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
53. Drulă Cătălin USR Abținere
54. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Farago Petru UDMR DA
57. Fădor Angelica PNL DA
58. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
59. Floroiu Ionel PSD DA
60. Furic Iarco Minoritati DA
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
62. Gavrilă Camelia PSD DA
63. Georgescu Laura PSD DA
64. Georgescu Nicolae PSD DA
65. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
66. Gheorghe Tinel PNL DA
67. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
68. Gherman Dumitru PSD DA
69. Ghilea Găvrilă PNL DA
70. Gilia Claudia PSD DA
71. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
72. Gudu Vasile PNL DA
73. Hărătău Elena PSD DA
74. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
75. Huncă Mihaela PRO Europa DA
76. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
77. Intotero Natalia-Elena PSD DA
78. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
79. Iordache Florin PSD DA
80. Jivan Luminița-Maria PSD DA
81. Korodi Attila UDMR DA
82. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
83. Lungu Tudorița PNL DA
84. Lupașcu Costel PSD DA
85. Lupescu Dumitru USR Abținere
86. Macovei Silviu Nicu PSD DA
87. Mareș Mara PNL DA
88. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
89. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
90. Mihalescul Dumitru PNL DA
91. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
92. Mircea Florin PSD DA
93. Mînzatu Roxana PSD DA
94. Moise Costin-Sebastian PMP DA
95. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
96. Movilă Petru PMP DA
97. Mușoiu Ștefan PSD DA
98. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
99. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
100. Neagu Nicolae PNL DA
101. Neață Eugen PSD DA
102. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
103. Nicoară Romeo Florin PNL DA
104. Nicolae Andrei PSD DA
105. Nistor Laurențiu PSD DA
106. Niță Nicu PSD DA
107. Nosa Iuliu PSD DA
108. Oprea Dumitru PNL DA
109. Oros Nechita-Adrian PNL DA
110. Oteșanu Daniela PSD DA
111. Palăr Ionel PNL DA
112. Pană Adriana-Doina PSD DA
113. Paraschiv Rodica PSD DA
114. Pașcan Emil-Marius PMP DA
115. Păle Dănuț PSD DA
116. Petrea Gabriel PRO Europa DA
117. Petric Octavian PRO Europa DA
118. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
119. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
120. Pop Andrei PSD DA
121. Popa Florin PSD DA
122. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
123. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
124. Presură Alexandra PSD DA
125. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
126. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
127. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
128. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
129. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
130. Răduț Violeta PSD DA
131. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
132. Roman Florin-Claudiu PNL DA
133. Romanescu Cristinel PNL DA
134. Roșca Lucreția PSD DA
135. Rotaru Alexandru PSD DA
136. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
137. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
138. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
139. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
140. Simonis Alfred - Robert PSD DA
141. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
142. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
143. Solomon Adrian PSD DA
144. Spânu Ion PRO Europa DA
145. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
146. Stancu Florinel PRO Europa DA
147. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
148. Suciu Matei PSD DA
149. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
150. Szabó Ödön UDMR DA
151. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
152. Șișcu George PNL DA
153. Șovăială Constantin PNL DA
154. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
155. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
156. Teacă Alexandru PMP DA
157. Teiș Alina PSD DA
158. Terea Ioan PSD DA
159. Toma Ilie PSD DA
160. Tripa Florin-Dan PSD DA
161. Tudor Beatrice PSD DA
162. Tușa Adriana Diana PSD DA
163. Țachianu Marian PSD DA
164. Varga Glad-Aurel PNL DA
165. Varga Vasile PNL DA
166. Vasile Daniel Minoritati DA
167. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
168. Velcea Nicolae PSD DA
169. Vexler Silviu Minoritati DA
170. Vișan George-Gabriel PSD DA
171. Vîrză Mihăiță PSD DA
172. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
173. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
174. Zainea Cornel USR Abținere
175. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
176. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 6 aprilie 2020, 18:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro