Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.12.2019 > 10:24 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 decembrie 2019, ora 10:24

Subiect vot: Retrimitere la comisie PL 349/2019
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:165 80 40 13 7 2 5 7 8 3
- voturi pentru (DA):150 80 40 - 5 2 5 7 8 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:14 - - 13 1 - - - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Apjok Norbert UDMR -
6. Ardelean Ben-Oni PNL DA
7. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
12. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
16. Bodea Marius PNL DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Bontea Vlad PSD DA
19. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
21. Bran Ioana PSD DA
22. Budăi Marius-Constantin PSD DA
23. Buican Cristian PNL DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
26. Căciulă Aurel PSD DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Cherecheș Florica PNL DA
29. Chiriac Viorel PSD DA
30. Cioabă Petre PSD DA
31. Cîtea Vasile PSD DA
32. Cobuz Maricela PSD DA
33. Cocoș Vasile PSD DA
34. Codreanu Constantin PMP DA
35. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
36. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
37. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
38. Cristache Cătălin PMP DA
39. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
40. Cupșa Ioan PNL DA
41. Dehelean Silviu USR Abținere
42. Dinu Cristina-Elena PSD DA
43. Dîrzu Ioan PSD DA
44. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
45. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
46. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
47. Erdei Dolóczki István UDMR DA
48. Fădor Angelica PNL DA
49. Floroiu Ionel PSD DA
50. Furtună Mirela PSD DA
51. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
52. Gavrilă Camelia PSD DA
53. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
54. Găină Mihăiță - DA
55. Georgescu Laura PSD DA
56. Georgescu Nicolae PSD DA
57. Gheorghe Tinel PNL DA
58. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
59. Gherman Dumitru PSD DA
60. Gilia Claudia PSD DA
61. Giugea Nicolae PNL DA
62. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
63. Halici Nicușor PSD DA
64. Hărătău Elena PSD DA
65. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
66. Huncă Mihaela PRO Europa DA
67. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
68. Ibram Iusein Minoritati DA
69. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
70. Intotero Natalia-Elena PSD DA
71. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
72. Ionescu George PNL DA
73. Ioniță Antoneta PNL DA
74. Itu Cornel PSD DA
75. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
76. Lazăr Sorin PSD DA
77. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
78. Longher Victoria Minoritati DA
79. Lungu Tudorița PNL DA
80. Lupașcu Costel PSD DA
81. Lupescu Dumitru USR Abținere
82. Macovei Silviu Nicu PSD DA
83. Mareș Mara PNL DA
84. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
85. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
86. Mihalescul Dumitru PNL DA
87. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
88. Mircea Florin PSD DA
89. Mohaci Mihai PRO Europa DA
90. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
91. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
92. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
93. Neagu Nicolae PNL DA
94. Neață Eugen PSD DA
95. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
96. Nicoară Romeo Florin PNL DA
97. Nicolae Andrei PSD DA
98. Nistor Laurențiu PSD DA
99. Niță Mihai PRO Europa DA
100. Niță Nicu PSD DA
101. Nosa Iuliu PSD DA
102. Oprea Dumitru PNL DA
103. Oteșanu Daniela PSD DA
104. Pană Adriana-Doina PSD DA
105. Paraschiv Rodica PSD DA
106. Pașcan Emil-Marius PMP DA
107. Păle Dănuț PSD DA
108. Petrea Gabriel PRO Europa DA
109. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
110. Pop Andrei PSD DA
111. Popa Florin PSD DA
112. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
113. Presură Alexandra PSD DA
114. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
115. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
116. Radu Anișoara PSD DA
117. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
118. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
119. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
120. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
121. Răduț Violeta PSD DA
122. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
123. Roman Florin-Claudiu PNL DA
124. Romanescu Cristinel PNL DA
125. Roșca Lucreția PSD DA
126. Rotaru Alexandru PSD DA
127. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
128. Sefer Cristian-George PSD DA
129. Seres Dénes UDMR DA
130. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
131. Simion Lucian-Eduard PSD DA
132. Simionca Ionuț PMP DA
133. Simonis Alfred - Robert PSD DA
134. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
135. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
136. Spânu Ion PRO Europa DA
137. Stancu Florinel PRO Europa DA
138. Stănescu Alexandru PSD DA
139. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
140. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
141. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
142. Șarapatin Elvira PSD DA
143. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
144. Șișcu George PNL DA
145. Șova Lucian PSD DA
146. Șovăială Constantin PNL DA
147. Ștefan Corneliu PSD DA
148. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
149. Teacă Alexandru PMP DA
150. Teiș Alina PSD DA
151. Terea Ioan PSD DA
152. Toma Ilie PSD DA
153. Tudor Beatrice PSD DA
154. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
155. Varga Glad-Aurel PNL DA
156. Varga Vasile PNL DA
157. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
158. Vass Levente UDMR Abținere
159. Velcea Nicolae PSD DA
160. Vișan George-Gabriel PSD DA
161. Vîlceanu Dan PNL DA
162. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
163. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
164. Zainea Cornel USR Abținere
165. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 februarie 2020, 5:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro