Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.10.2019 > 16:36 Versiunea pentru printare
Marți, 29 octombrie 2019, ora 16:36

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 410/2019 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.60/2019 privind reglementarea unor măsuri pentru stingerea unor obligații fiscale și bugetare, precum și unele măsuri referitoare la obligațiile de plată aferente împrumuturilor din venituri din privatizare și a împrumuturilor contractate de statul român de la instituții de credit și subîmprumutate operatorilor economici
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:232 102 56 22 7 11 8 13 12 1
- voturi pentru (DA):231 102 55 22 7 11 8 13 12 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Arsu Alin-Ionuț USR DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Bichineț Corneliu PMP DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bodea Marius PNL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bontea Vlad PSD DA
28. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
31. Bran Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
36. Calista Mara-Daniela PNL DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chichirău Cosette-Paula USR DA
42. Chiriac Viorel PSD DA
43. Cioabă Petre PSD DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Cobuz Maricela PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Codreanu Constantin PMP DA
51. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
52. Constantin Daniel PRO Europa DA
53. Cosma Lavinia-Corina USR DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
55. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
56. Csoma Botond UDMR DA
57. Culeafă Mihai PNL DA
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Dehelean Silviu USR DA
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Dobre Victor Paul PNL DA
64. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
66. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
67. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
68. Dunava Costel Neculai PSD DA
69. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
70. Fădor Angelica PNL DA
71. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
72. Florea Oana-Consuela PSD DA
73. Floroiu Ionel PSD DA
74. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
75. Furic Iarco Minoritati DA
76. Furtună Mirela PSD DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Gavrilă Camelia PSD DA
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
80. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
81. Georgescu Laura PSD DA
82. Georgescu Nicolae PSD DA
83. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
84. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
85. Gheorghiu Bogdan PNL DA
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
87. Gherman Dumitru PSD DA
88. Ghilea Găvrilă PNL DA
89. Gilia Claudia PSD DA
90. Giugea Nicolae PNL DA
91. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
92. Gudu Vasile PNL DA
93. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
94. Hărătău Elena PSD DA
95. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
96. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
97. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
98. Iancu Iulian PSD DA
99. Iancu Marius-Ionel PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
102. Intotero Natalia-Elena PSD DA
103. Ion Stelian-Cristian USR DA
104. Ionescu George PNL DA
105. Ioniță Antoneta PNL DA
106. Iordache Florin PSD DA
107. Itu Cornel PSD DA
108. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
109. Jivan Luminița-Maria PSD DA
110. Korodi Attila UDMR DA
111. Lazăr Sorin PSD DA
112. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
113. Longher Victoria Minoritati DA
114. Lovin Dumitru ALDE DA
115. Lungu Tudorița PNL DA
116. Lupașcu Costel PSD DA
117. Lupescu Dumitru USR DA
118. Macovei Silviu Nicu PSD DA
119. Manole Petre-Florin PSD DA
120. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
121. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
122. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
123. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
124. Mihalescul Dumitru PNL DA
125. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
126. Mircea Florin PSD DA
127. Mînzatu Roxana PSD DA
128. Mocanu Adrian ALDE DA
129. Moise Costin-Sebastian PMP DA
130. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
131. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
132. Movilă Petru PMP DA
133. Mușoiu Ștefan PSD DA
134. Neagu Nicolae PNL DA
135. Neață Eugen PSD DA
136. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
137. Nicoară Romeo Florin PNL DA
138. Nistor Laurențiu PSD DA
139. Niță Nicu PSD DA
140. Oprea Dumitru PNL DA
141. Oros Nechita-Adrian PNL DA
142. Oteșanu Daniela PSD DA
143. Palăr Ionel PNL DA
144. Pană Adriana-Doina PSD DA
145. Paraschiv Rodica PSD DA
146. Păle Dănuț PSD DA
147. Petcu Toma-Florin ALDE DA
148. Petrea Gabriel PRO Europa DA
149. Petric Octavian PRO Europa DA
150. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
151. Pirtea Marilen - Gabriel PNL -
152. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
153. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
154. Pop Andrei PSD DA
155. Pop Georgian PRO Europa DA
156. Pop Tudor Rareș USR DA
157. Popa Florin PSD DA
158. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
159. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
160. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
161. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
162. Popescu Pavel PNL DA
163. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
164. Presură Alexandra PSD DA
165. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
166. Prună Cristina-Mădălina USR DA
167. Radu Anișoara PSD DA
168. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
169. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
170. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
171. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
172. Răduț Violeta PSD DA
173. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
174. Roman Florin-Claudiu PNL DA
175. Roman Ioan Sorin PSD DA
176. Romanescu Cristinel PNL DA
177. Roșca Lucreția PSD DA
178. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
179. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
180. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
181. Sefer Cristian-George PSD DA
182. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
183. Seres Dénes UDMR DA
184. Simion Lucian-Eduard PSD DA
185. Simionca Ionuț PMP DA
186. Simonis Alfred - Robert PSD DA
187. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
188. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
189. Stan Viorel PSD DA
190. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
191. Stancu Florinel PRO Europa DA
192. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
193. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
194. Suciu Matei PSD DA
195. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
196. Șarapatin Elvira PSD DA
197. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
198. Șimon Gheorghe PSD DA
199. Șișcu George PNL DA
200. Șovăială Constantin PNL DA
201. Ștefan Corneliu PSD DA
202. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
203. Tabugan Ion ALDE DA
204. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
205. Teiș Alina PSD DA
206. Tîlvăr Angel PSD DA
207. Todor Adrian PSD DA
208. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
209. Toma Ilie PSD DA
210. Trăilă Cristina PNL DA
211. Tripa Florin-Dan PSD DA
212. Tudor Beatrice PSD DA
213. Turcan Raluca PNL DA
214. Țachianu Marian PSD DA
215. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
216. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
217. Varga Glad-Aurel PNL DA
218. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
219. Vasilică Radu Costin PSD DA
220. Vass Levente UDMR DA
221. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
222. Velcea Nicolae PSD DA
223. Vexler Silviu Minoritati DA
224. Vișan George-Gabriel PSD DA
225. Vîlceanu Dan PNL DA
226. Vîrză Mihăiță PSD DA
227. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
228. Vosganian Varujan ALDE DA
229. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
230. Weber Mihai PSD DA
231. Zainea Cornel USR DA
232. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 februarie 2020, 5:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro