Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2014 > 13:43 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2014, ora 13:43

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 89/2014 pentru stabilirea unor măsuri de reglementare a pieței produselor din sectorul agricol
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:326 156 60 26 12 13 16 31 12
- voturi pentru (DA):290 154 56 2 11 13 16 30 8
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - - - 1 -
- abțineri:33 1 3 24 1 - - - 4
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anton Marin - DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL Abținere
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD -
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Bîrsășteanu Florică PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
27. Blănariu Valentin ND DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta - Abținere
32. Boghicevici Claudia PDL Abținere
33. Bónis István UDMR DA
34. Borbély László UDMR DA
35. Bordeianu Dan PNL DA
36. Bucur Constantin-Alin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Canacheu Costică PDL Abținere
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
47. Cernea Remus-Florinel - Abținere
48. Chebac Eugen PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Chițoiu Daniel ALDE DA
54. Cioată Cezar ALDE DA
55. Ciobanu Gheorghe PSD DA
56. Ciobanu Liliana ND DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
61. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
62. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
63. Ciurariu Florin PNL DA
64. Cocei Erland PNL DA
65. Codîrlă Liviu PSD DA
66. Comșa Cornel-George - DA
67. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
68. Covaci Dorel PSD DA
69. Crăciunescu Grigore PNL DA
70. Cristea Victor PSD DA
71. Cristian Horia PNL DA
72. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
73. Culețu Dănuț PDL Abținere
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Daea Petre PSD DA
76. Dalca Ștefan-Petru ND DA
77. Dascălu Constantin PDL Abținere
78. Deaconu Mihai ND DA
79. Delureanu Virgil PSD DA
80. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
81. Dima Toader PSD DA
82. Diniță Ion ALDE DA
83. Dîrzu Ioan PSD DA
84. Doboș Anton PNL DA
85. Dobre Mircea-Titus PSD DA
86. Dobre Victor Paul PNL DA
87. Dobrinescu Traian PNL DA
88. Dolha Mircea PNL DA
89. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
90. Dolineaschi Andrei PSD DA
91. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
92. Dragomir Gheorghe PNL DA
93. Dragomir Maria ND DA
94. Dragomir Viorel Marian PSD DA
95. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
96. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
97. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
98. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
99. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
100. Dumitru Georgică ALDE DA
101. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
102. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
103. Emacu Gheorghe PSD DA
104. Enache Marian PSD DA
105. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
106. Eparu Ion PSD DA
107. Erdei Dolóczki István UDMR DA
108. Fejér László-Ődőn UDMR DA
109. Firczak Gheorghe Minoritati DA
110. Florea Damian ALDE DA
111. Florea Daniel PSD DA
112. Fonta Nuțu PSD DA
113. Frăticiu Gheorghe PSD DA
114. Galan Constantin ALDE DA
115. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
117. Găină Mihăiță PSD DA
118. Geantă Florian Daniel - DA
119. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
120. Gheorghe Florin PSD DA
121. Gheorghe Tinel PDL Abținere
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
123. Ghiveciu Marian PSD DA
124. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
125. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
126. Grama Horia PSD DA
127. Grecea Maria PNL Abținere
128. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
129. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
130. Harbuz Liviu PSD DA
131. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
132. Holban Titi PSD DA
133. Horga Vasile PNL DA
134. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
135. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
136. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
137. Iane Daniel PNL DA
138. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
139. Ibram Iusein Minoritati DA
140. Ignat Miron Minoritati DA
141. Intotero Natalia-Elena PSD DA
142. Ionescu Aurelian ALDE DA
143. Ionescu George PDL Abținere
144. Iordache Florin PSD DA
145. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
146. Iriza Scarlat PSD DA
147. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
148. Itu Cornel PSD DA
149. Kerekes Károly UDMR DA
150. Kereskényi Gábor UDMR DA
151. Khraibani Camelia PSD DA
152. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
153. Longher Ghervazen Minoritati DA
154. Lubanovici Mircea PDL Abținere
155. Lupu Mihai PNL NU
156. Man Mircea PDL Abținere
157. Manda Iulian Claudiu PSD DA
158. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
159. Manolache Marius PSD DA
160. Manolescu Oana Minoritati DA
161. Marcoci Vlad PSD DA
162. Marcu Nicu ALDE DA
163. Marcu Viorica PNL DA
164. Marian Ion Cristinel ND DA
165. Marica Petru-Sorin PSD DA
166. Marin Gheorghe PSD DA
167. Marin Laura PSD DA
168. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
169. Máté András-Levente UDMR DA
170. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
171. Mazilu Constantin PSD DA
172. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
173. Melinte Ion PSD DA
174. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
175. Mihăilă Ioan PSD DA
176. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
177. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
178. Militaru Lucian PDL DA
179. Mincă Liliana ND DA
180. Mircovici Niculae Minoritati DA
181. Mitrea Manuela PSD DA
182. Mîrza Gavril PSD DA
183. Mocanu Adrian PSD DA
184. Mocanu Vasile PSD DA
185. Mocioalcă Ion PSD DA
186. Mocioi Niculina PDL Abținere
187. Moisii Constantin PSD DA
188. Moldovan Ioan ALDE DA
189. Moldovan Iosif UDMR DA
190. Molnar Zsolt UDMR DA
191. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
192. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
193. Movilă Petru - Abținere
194. Muntean Mircia PSD DA
195. Munteanu Ioan PSD DA
196. Murgu Neagu PSD DA
197. Nassar Rodica PSD DA
198. Nazare Alexandru PDL Abținere
199. Neacșu Marian PSD DA
200. Necula Cosmin PSD DA
201. Negruț Cornelia ALDE DA
202. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
203. Nichita Cristina PSD DA
204. Nicolae Alexandri ALDE DA
205. Nicolae Florian PSD DA
206. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
207. Niculae Aurel PSD DA
208. Niculescu Dumitru ND DA
209. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
210. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
211. Nistor Marioara PSD DA
212. Niță Emil PSD DA
213. Nosa Iuliu PSD DA
214. Oajdea Daniel Vasile ND DA
215. Ochi Ion PSD DA
216. Oltean Ioan PDL DA
217. Orban Ludovic PNL Abținere
218. Oros Nechita-Adrian PNL DA
219. Palașcă Viorel ALDE DA
220. Palăr Ionel PNL DA
221. Paleologu Theodor - DA
222. Pambuccian Varujan Minoritati DA
223. Paul Maria-Andreea PDL Abținere
224. Păun Nicolae Minoritati DA
225. Peia Ninel PSD DA
226. Petrea Dorin Silviu PSD DA
227. Petrescu Petre PSD DA
228. Petric Octavian PSD DA
229. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL Abținere
230. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
231. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
232. Pop Georgian PSD DA
233. Popa Octavian-Marius PNL DA
234. Popa Radu Mihai PSD DA
235. Popeangă Vasile PSD DA
236. Popescu Dan-Cristian PDL Abținere
237. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL Abținere
238. Potor Călin PSD DA
239. Pușcaș Iacob PSD DA
240. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
241. Răducanu Ion PSD DA
242. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
243. Rădulescu Constantin PSD DA
244. Rădulescu Romeo ALDE DA
245. Rățoi Neculai PSD DA
246. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
247. Reuer Elena-Ramona PNL DA
248. Rizea Cristian PSD DA
249. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
250. Roman Ioan Sorin PSD DA
251. Roman Victor PSD DA
252. Roșca Lucreția PSD DA
253. Roșca Mircea PNL DA
254. Rotaru Răzvan - DA
255. Sava Andrei-Valentin PSD DA
256. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
257. Săpunaru Nini PNL DA
258. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
259. Scarlat George PNL DA
260. Scutaru Adrian George PNL DA
261. Secară Florin Mihail PSD DA
262. Seres Dénes UDMR DA
263. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
264. Simedru Dan Coriolan PNL DA
265. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
266. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
267. Solomon Adrian PSD DA
268. Stan Ioan PSD DA
269. Stan Ion PSD DA
270. Stanciu Anghel PSD DA
271. Stanciu Zisu PSD DA
272. Stancu Ionel Minoritati DA
273. Stativă Irinel Ioan PSD DA
274. Stănescu Alexandru PSD DA
275. Stănișoară Mihai ALDE DA
276. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
277. Stragea Sorin Constantin PSD DA
278. Stroe Radu ALDE DA
279. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
280. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
281. Surdu Raluca PNL DA
282. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
283. Szabó Ödön UDMR DA
284. Șcheau Ion PSD Abținere
285. Șimon Gheorghe PSD DA
286. Șoptică Costel PNL DA
287. Șova Lucian PSD DA
288. Ștefan Viorel PSD DA
289. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
290. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
291. Tabugan Ion PSD DA
292. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
293. Tararache Mihai - DA
294. Tămâian Ioan PNL DA
295. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
296. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
297. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
298. Teju Sorin ALDE NU
299. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
300. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
301. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
302. Tiuch Cătălin PSD DA
303. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
304. Tomac Eugen - Abținere
305. Traicu Rodin PSD DA
306. Tudorache Daniel PSD DA
307. Tudorie Violeta PSD DA
308. Tudose Mihai PSD DA
309. Turcan Raluca PDL Abținere
310. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
311. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
312. Uricec Eugen Constantin PSD DA
313. Ursărescu Dorinel ALDE DA
314. Vainer Aurel Minoritati DA
315. Varga Lucia-Ana PNL DA
316. Varga Vasile PNL DA
317. Vasilică Radu Costin PSD DA
318. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
319. Vladu Iulian PDL Abținere
320. Vlase Petru Gabriel PSD DA
321. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
322. Weber Mihai PSD DA
323. Zaharcu Neviser PSD DA
324. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
325. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
326. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 20 septembrie 2019, 1:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro