Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.09.2014 > 16:37 Versiunea pentru printare
Marți, 16 septembrie 2014, ora 16:37

Subiect vot: PL 132/2014 ama.2
PL 132/2014 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.1/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.122/2006 privind azilul în România și a Ordonanței Guvernului nr.44/2004 privind integrarea socială a străinilor care au dobândit o formă de protecție sau un drept de ședere în România, precum și a cetățenilor statelor membre ale Uniunii Europene și Spațiului Economic European
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:130 71 17 7 8 9 5 10 3
- voturi pentru (DA):106 62 10 7 7 8 5 6 1
- voturi împotrivă (NU):15 9 1 - 1 - - 3 1
- abțineri:5 - 2 - - 1 - 1 1
- nu au votat:4 - 4 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Amet Varol Minoritati DA
2. Anghel Gabriela-Lola ND DA
3. Avram Constantin ALDE NU
4. Axente Ioan PSD DA
5. Babuș Radu PSD DA
6. Baltă Mihai PSD DA
7. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
8. Benga Ioan PSD DA
9. Bîrsășteanu Florică PSD DA
10. Bode Lucian Nicolae PDL DA
11. Bónis István UDMR Abținere
12. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
13. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
14. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
15. Burlacu Ștefan ND DA
16. Canacheu Costică PDL DA
17. Călin Ion PSD DA
18. Cernea Remus-Florinel - Abținere
19. Ciobanu Gheorghe PSD DA
20. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
21. Ciurariu Florin PNL DA
22. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
23. Cristea Victor PSD DA
24. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
25. Culețu Dănuț PDL DA
26. Cupă Ion ALDE NU
27. Cupșa Ioan PNL DA
28. Daea Petre PSD DA
29. Dalca Ștefan-Petru ND DA
30. Dascălu Constantin PDL DA
31. Deaconu Mihai ND DA
32. Delureanu Virgil PSD DA
33. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
34. Dima Toader PSD NU
35. Diniță Ion ALDE DA
36. Dîrzu Ioan PSD DA
37. Doboș Anton PNL -
38. Dobre Mircea-Titus PSD DA
39. Dragomir Gheorghe PNL -
40. Dragomir Maria ND DA
41. Dragomir Viorel Marian PSD DA
42. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
43. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
44. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
45. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
46. Emacu Gheorghe PSD DA
47. Eparu Ion PSD DA
48. Erdei Dolóczki István UDMR DA
49. Fejér László-Ődőn UDMR DA
50. Florea Daniel PSD DA
51. Fonta Nuțu PSD DA
52. Frăticiu Gheorghe PSD DA
53. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
54. Georgescu Laura PSD DA
55. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
56. Gheorghe Tinel PDL DA
57. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
58. Grama Horia PSD DA
59. Grecea Maria PNL -
60. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
61. Gudu Vasile PDL DA
62. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
63. Horga Vasile PNL DA
64. Hrebenciuc Viorel PSD DA
65. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
66. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
67. Ionescu Aurelian ALDE DA
68. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
69. Itu Cornel PSD DA
70. Kereskényi Gábor UDMR DA
71. Lubanovici Mircea PDL DA
72. Marcoci Vlad PSD DA
73. Marcu Nicu ALDE DA
74. Marian Ion Cristinel ND DA
75. Marica Petru-Sorin PSD DA
76. Marin Gheorghe PSD DA
77. Markó Attila-Gabor UDMR DA
78. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
79. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
80. Mincă Liliana ND NU
81. Mircovici Niculae Minoritati DA
82. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
83. Mîrza Gavril PSD DA
84. Moisii Constantin PSD DA
85. Moldovan Ioan ALDE NU
86. Molnar Zsolt UDMR DA
87. Munteanu Ioan PSD DA
88. Nassar Rodica PSD NU
89. Neacșu Marian PSD DA
90. Necula Cosmin PSD NU
91. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
92. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
93. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
94. Niculescu Dumitru ND DA
95. Niță Emil PSD DA
96. Nosa Iuliu PSD DA
97. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
98. Petric Octavian PSD DA
99. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
100. Popa Octavian-Marius PNL -
101. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
102. Popescu Florin Aurelian - DA
103. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
104. Rădulescu Constantin PSD DA
105. Rățoi Neculai PSD DA
106. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
107. Scarlat George PNL DA
108. Scutaru Adrian George PNL DA
109. Secară Florin Mihail PSD DA
110. Seres Dénes UDMR DA
111. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
112. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
113. Solomon Adrian PSD DA
114. Stan Ioan PSD DA
115. Stănescu Alexandru PSD DA
116. Stragea Sorin Constantin PSD DA
117. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
118. Szabó Ödön UDMR DA
119. Șimon Gheorghe PSD NU
120. Șoptică Costel PNL Abținere
121. Șova Lucian PSD DA
122. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
123. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
124. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
125. Tiuch Cătălin PSD DA
126. Tudorache Daniel PSD NU
127. Tudorie Violeta PSD DA
128. Tudose Mihai PSD DA
129. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
130. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 august 2022, 12:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro