Alexandra-Corina BOGACIU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.25 ILFOV
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în feb. 2019
 
Fără adeziune la formațiunea politică pentru care a candidat la alegeri - din feb. 2019

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în feb. 2019
Deputați neafiliați - din feb. 2019
 - până în mai 2019
Grupul parlamentar PRO Europa - din mai 2019
 - până în feb. 2020
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din feb. 2020

Comisii permanente
Comisia pentru egalitatea de șanse pentru femei și bărbați
Comisia pentru politică externă (iun. 2018 - sep. 2019)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul Parlamentar de prietenie cu Republica Tunisiană 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Țărilor de Jos (Olanda) 

Biroul parlamentar:
  • Voluntari, Str. Tudor Vladimirescu nr. 40, jud. Ilfov, Casa de Cultură, cam. 1
  • Persoana de contact: Iancu Stefania Raluca
  • Tel.: 0725 109 352