Alexandru TEACĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.15 COVASNA
data validarii: 15 octombrie 2019
înlocuieste pe: Octavian Goga

Formatiunea politica:
PMP-Partidul Mișcarea Populară

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Mișcarea Populară - din oct. 2019

Comisii permanente
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (din dec. 2019)
Comisia pentru muncă și protecție socială (din oct. 2019)
Comisia pentru egalitatea de șanse pentru femei și bărbați (din feb. 2020)

Biroul parlamentar:
Intorsura Buzaului, Str. Campingului nr. 10, jud. Covasna