Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
Legături:
rodica.paraschiv@cdep.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Camera Deputaților > Rodica Paraschiv Versiunea pentru printare

Rodica PARASCHIV
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.31 PRAHOVA
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru transporturi și infrastructură (din feb. 2019) - Vicepreședinte (din oct. 2019)
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (sep. 2017 - feb. 2019)
Comisia pentru industrii și servicii (până în sep. 2017)

Comisii de ancheta
Comisia de anchetă privind activitatea SC Compania Națională de Transporturi Aeriene Române TAROM SA în perioada 2007-2018

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Macedonia  Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Islamică Iran 
 Grup parlamentar de prietenie cu Elveția 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:21 (în 20 sedinte)
din care declaratii politice:17 (din care 5 depuse în scris)
Propuneri legislative initiate: 80, din care 28 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 3
Motiuni: 1

Biroul parlamentar:
  • 1. Ploiești, Str. Gheorghe Lazăr, bloc CC-Sud, parter, jud. Prahova
  • 2. Ploiești, B-dul Republicii nr. 2-4, jud. Prahova
  • Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 15:46
    Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
    E-mail: webmaster@cdep.ro