Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2020-prezent (dep.)
2016-2020 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-2020 > Camera Deputaților > Claudiu-Iulius-Gavril Năsui Versiunea pentru printare

Claudiu-Iulius-Gavril NĂSUI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-2020

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016
data încetarii mandatului: 18 decembrie 2020 - demisie

Formatiunea politica:
USR-Uniunea Salvați România 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România - până în dec. 2020 Secretar - din feb. 2017
 - până în sep. 2017
   Lider - din feb. 2018
 - până în sep. 2018
   Vicelider - din sep. 2019
 - până în dec. 2020

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe și bănci

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Camerei Deputaților la Adunarea Interparlamentară a Ortodoxiei - până în oct. 2019 Președinte - din noi. 2018
 - până în oct. 2019

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Qatar - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Adunarea Națională - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Islanda - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Thailanda - până în dec. 2020

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:122 (în 85 sedinte)
din care declaratii politice:1
Luari de cuvânt în BP: 49 (în 33 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 111, din care 22 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 132
Motiuni: 13

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 25 septembrie 2021, 4:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro