Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Galerie foto
Activitate parlamentară
2020-prezent (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
Legături:
antonio.andrusceac@cdep.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2020-prezent > Camera Deputaților > Antonio Andrușceac Versiunea pentru printare

Antonio ANDRUȘCEAC, chestor al Camerei Deputaților
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2020-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.4 BACĂU
data validarii: 21 decembrie 2020 - HCD nr.70/2020

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. 2022 - prezent - Chestor
 sep. 2021 - feb. 2022 
 feb. - sep. 2021 
 dec. 2020 - feb. 2021 

Formatiunea politica:
AUR-Alianța pentru Unirea Românilor

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar AUR 

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (din apr. 2022)
Comisia pentru muncă și protecție socială (din feb. 2021)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Italiană  Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Israel 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Suediei 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:46 (în 37 sedinte)
din care declaratii politice:5 (din care una depusă în scris)
Luari de cuvânt în BP: 56 (în 55 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 38, din care 1 promulgata lege
Întrebari si interpelari: 21
Motiuni: 1

Biroul parlamentar:
Bacau, Str. Marasesti 110 nr. 3C, sc. B, ap. 1, jud. Bacau

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 2 iulie 2022, 8:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro