Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Interviuri
Galerie foto
Agenda
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2012-2016 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Camera Deputaților > Nicolae-Liviu Dragnea Versiunea pentru printare

Nicolae-Liviu DRAGNEA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT - Presedintele Camerei Deputaților - până în mai 2019
ales deputat în circumscriptia electorala nr.36 TELEORMAN
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016
data încetarii mandatului: 29 mai 2019 -
înlocuit de: Petre Cioabă

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2019 - Președinte - până în mai 2019
 sep. 2018 - feb. 2019 
 feb. - sep. 2018 
 sep. 2017 - feb. 2018 
 feb. - sep. 2017 
 dec. 2016 - feb. 2017 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul PRO-America - până în mai 2019 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federativă a Braziliei - până în mai 2019
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Israel - până în mai 2019

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:216 (în 48 sedinte)
Luari de cuvânt în BP: 637 (în 54 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 31, din care 13 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 2
Motiuni: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 septembrie 2019, 23:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro