Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2020-prezent > Camera Deputaților > Formatiuni politice > USR Versiunea pentru printare

Uniunea Salvați România

  Nume si prenume Circumscriptia
electorala
GrupMembru din
1. Apostol Alin-Gabriel BUCUREȘTI USR
2. Badea Mihai-Alexandru BUCUREȘTI USR
3. Barna Ilie Dan SIBIU USR
4. Băltărețu Viorel CLUJ USR 7 iun. 2021
5. Berescu Monica-Elena IAȘI USR 7 iun. 2021
6. Blaga Daniel-Codruț DÂMBOVIȚA USR 7 iun. 2021
7. Botez Mihai-Cătălin VASLUI USR
8. Bulai Iulian NEAMȚ USR
9. Buzoianu Diana-Anda BUCUREȘTI USR 7 iun. 2021
10. Chichirău Cosette-Paula IAȘI USR
11. Ciornei Radu Tudor SUCEAVA USR
12. Cristian Brian MARAMUREȘ USR 7 iun. 2021
13. Dehelean Silviu BIHOR USR
14. Drancă Andrei-Iulian BOTOȘANI USR
15. Drulă Cătălin TIMIȘ USR
16. Fălcoi Nicu TIMIȘ USR
17. Gheba Daniel-Sorin DOLJ USR
18. Giurgiu Adrian MUREȘ USR
19. Hangan Pollyanna-Hanellore HUNEDOARA USR
20. Havârneanu Filip IAȘI USR
21. Ilie Victor BRAȘOV USR
22. Ion Stelian-Cristian CONSTANȚA USR
23. Lazăr Ion-Marian VÂLCEA USR
24. Lazăr Teodor BACĂU USR
25. Lőrincz Ștefan-Iulian DIASPORA USR
26. Lupu Andrei-Răzvan PRAHOVA Neafiliați 7 iun. 2021
27. Miftode Marius-Andrei BRAȘOV USR
28. Miruță Radu-Dinel GORJ USR
29. Molnar Radu-Iulian CLUJ USR
30. Moșteanu Liviu-Ionuț ARGEȘ USR
31. Murariu Oana CLUJ USR 7 iun. 2021
32. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril BUCUREȘTI USR
33. Neagu Denisa-Elena BUCUREȘTI USR
34. Özmen Oana-Marciana BUCUREȘTI PNL
35. Panait Radu SATU-MARE USR
36. Polițeanu Mihai-Laurențiu PRAHOVA USR
37. Pop Rareș Tudor BUCUREȘTI USR
38. Prună Cristina-Mădălina BUCUREȘTI USR
39. Rodeanu Bogdan-Ionel GALAȚI USR
40. Seidler Cristian-Gabriel BUCUREȘTI USR
41. Stoica Diana BUCUREȘTI USR 7 iun. 2021
42. Teniță Dragoș-Cătălin BUCUREȘTI USR 7 iun. 2021
43. Terente Eugen TULCEA USR
44. Todosiu Beniamin ALBA USR
45. Tulbure Simina-Geanina-Daniela DIASPORA USR 7 iun. 2021
46. Țoiu Oana-Silvia BUCUREȘTI USR 7 iun. 2021
47. Ungureanu Emanuel-Dumitru BUZĂU USR
48. Wiener Adrian ARAD USR

Au mai fost deputati USR

  Nume si prenume Circumscriptia
electorala
Membru dinMembru pâna
1. Rizea Cristina Camelia CONSTANȚA 7 iun. 2021 20 iun. 2022
2. Prunean Alin-Costel SĂLAJ 7 iun. 2021 21 iun. 2022
3. Sas Lóránt-Zoltan BISTRIȚA-NĂSĂUD 7 iun. 2021 22 iun. 2022
4. Benga Tudor - Vlad BRAȘOV 27 iun. 2022
5. Cambera Oana-Alexandra ILFOV 7 iun. 2021 27 iun. 2022
6. Ichim Cristian-Paul BACĂU 7 iun. 2021 27 iun. 2022
7. Toda Daniel-Liviu TIMIȘ 7 iun. 2021 27 iun. 2022

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 8 august 2022, 1:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro