Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > APNATO Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
din data
1. Președinte Chițac Vergil senator PNL
2. Membri Ardelean Ben-Oni deputat PNL
3.   Cupă Ion deputat PMP 13.09.2017
4.   Fălcoi Nicu senator USR
5.   Lupașcu Costel deputat PSD 14.11.2018
6.   Tîlvăr Angel deputat PSD
7. Supleanți Dumitrescu Iulian senator PNL
8.   Gavriliță Bianca - Miruna
din 14 noi. 2018
deputat PSD
9.   Gerea Andrei Dominic
din 13 sep. 2017
deputat PSD
10.   László Attila senator UDMR
11.   Marussi George-Nicolae senator USR
12.   Orțan Ovidiu-Florin senator PSD
13.   Pop Andrei deputat PSD
14.   Popa Mihai Valentin deputat PRO România
15.   Popescu Pavel deputat PNL 26.04.2017
16.   Salan Viorel senator PSD

Fosti membri

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
din datapâna în data
1. Bădălău Niculae senator PSD 14.10.2020
2. Băsescu Traian senator Neafiliați 19.06.2019
3. Borza Remus-Adrian deputat PNL 13.09.2017
4. Mocioalcă Ion deputat PRO România 27.02.2019
5. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL 26.04.2017
6. Ștefan Corneliu deputat PSD 27.02.2019 15.10.2020
7. Verestóy Attila senator UDMR 24.01.2018
8. Vlase Petru Gabriel deputat PSD 5.07.2018

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 26 noiembrie 2020, 17:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro