Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > APF Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Francofoniei

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
din data
1. Președinte Bănicioiu Nicolae
din 24 iun. 2020
deputat PRO România
2. Membri Bucura-Oprescu Simona deputat PSD
3.   Codreanu Constantin deputat PMP
4.   Gavrilă Camelia deputat PSD 30.06.2020
5.   Iordache Virginel senator PSD
6.   Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR
7.   Jivan Luminița-Maria deputat Neafiliați
8.   Toma Cătălin Dumitru senator PNL

Fosti membri ai biroului

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
1. Președinte Bănicioiu Nicolae
până în 7 feb. 2018
deputat PRO România
2.   Bucura-Oprescu Simona
din 7 feb. 2018 - până în 24 iun. 2020
deputat PSD

Fosti membri

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
din datapâna în data
1. Bănicioiu Nicolae deputat PRO România 4.07.2018
2. Cîmpeanu Sorin Mihai deputat PNL 24.06.2020
3. Mușoiu Ștefan deputat PSD 4.07.2018 30.06.2020

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 21 octombrie 2020, 18:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro