Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Economică Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Șimon Gheorghe
președinte din 6 feb. 2018
PSD  
2. Vicepreședinți Ghilea Găvrilă PNL  
3.   Itu Cornel
vicepreședinte din 14 noi. 2017
PSD  
4.   Mocanu Adrian PMP  
5. Membri Antal István-János UDMR  
6.   Botez Mihai-Cătălin USR  
7.   Burciu Cristina PNL  
8.   Durbacă Eugen PRO Europa  
9.   Gheorghe Andrei Daniel PNL  
10.   Mihalescul Dumitru PNL  
11.   Nistor Laurențiu PSD 28.02.2017
12.   Oprișcan Mihai Doru Neafiliați  
13.   Pistru Eusebiu-Manea Neafiliați  
14.   Presură Alexandra PSD  
15.   Prisnel Adrian-Claudiu USR 12.09.2018
16.   Stoica Bogdan-Alin Minoritati  
17.   Tripa Florin-Dan PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Nistor Laurențiu PSD 28.02.2017 06.02.2018
2.   Tudose Mihai PRO Europa   28.02.2017
3. Vicepreședinți Șimon Gheorghe PSD   14.11.2017
4. Secretari Cupă Ion PMP 20.06.2017 27.06.2017
5.   Durbacă Eugen PRO Europa   20.06.2017
6.   Itu Cornel PSD   14.11.2017
7.   Vișan George-Gabriel PSD 14.11.2017 27.11.2019

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara Neafiliați   12.09.2018
2. Cupă Ion PMP 13.06.2017 27.06.2017
3. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa   28.02.2017
4. Tudose Mihai PRO Europa   19.06.2019
5. Vișan George-Gabriel PSD   27.11.2019

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 31 martie 2020, 12:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro